Wersja wysokokontrastowa
Godziny pracy:
poniedziałek - piątek 7:30-15:30
A A A
Środowiskowy Dom Samopomocy w Środzie Śląskiej
  • English
  • Polski
  • Deutsch
22.09.2019 •
Jadwiga Bodniewicz •

V Powiatowy Piknik Integracyjny „Bajkowe Lato”

„Witajcie w naszej bajce..” Tradycją naszą stały się już coroczne imprezy integracyjne. W tym roku V Powiatowy Piknik Integracyjny odbył się pod hasłem: Bajkowe Lato.  Dnia 18. września  na nasze zaproszenie do Filii ŚDS w Piersnie przybyli : Pan wicestarosta  Sebastian Burdzy, Katarzyna Misiuna, dzieci z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego ze Środy Śląskiej, podopieczni z Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej ze Środy Śląskiej  oraz uczniowie Szkoły Podstawowej z Kostomłotów wraz z opiekunami. W bajkowy klimat wprowadziły nas przepiękne dekoracje wykonane przez uczestników i terapeutów  ŚDS z obu placówek: piernikowa chatka, która wzbudzała największy zachwyt wśród gości, postać dziadka do orzechów, klaun oraz kolorowe postacie bajkowe wykonane różnymi technikami. Fantazja uczestników imprezy przełożyła się na zabawne i oryginalne stroje. Mogliśmy podziwiać m.in.: Kota w butach, Króla Maciusia Pierwszego, Papę Smerfa, Pszczółkę Maję, Lucky Luke’a, Shreka, Czerwonego Kapturka.

Piknik rozpoczął się od przywitania gości przez Panią Dyrektor Jadwigę Bodniewicz oraz zaproszenia do wspólnej zabawy. Nasi podopieczni pod kierunkiem  terapetuów przygotowali specjalnie na tę okazję przedstawienie pt. ,,Baśniowy Ambaras”. W spektaklu zagrało wiele znanych postaci z bajek – był Jaś i Małgosia, Baba Jaga - Janina, krasnoludki, Zła Królowa. Nasi podopieczni wykazali się dużym talentem aktorskim. W zabawny sposób przedstawili niebanalną opowieść. Piękna scenografia, ciekawe stroje i gra aktorska bardzo podobały się gościom. Na koniec wspólnie z aktorami zaśpiewaliśmy piosenkę, którą wszyscy znamy „Fantazja”. Nasi goście z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wraz z opiekunami  Panem Pawłem Wenderskim, Panem Krzysztofem Wowczuk i Panem Tomaszem Matuszewskim uświetnili piknik swoimi występami muzycznymi. Sporo atrakcji i wrażeń dostarczyły wszystkim liczne konkursy związane z tematyką bajkową, w których brali udział reprezentanci zaproszonych placówek. Drużyny wykazały się wiedzą na temat bajek i baśni podczas quizu oraz zdolnościami plastycznymi i kreatywnością przy wykonywaniu bajkowej postaci z masy solnej.  Po rozstrzygnięciu konkursu przyszedł czas na wspaniałą zabawę przy muzyce, o którą zadbał Pan Bogdan Sułkowski. Dbając o naszych gości przygotowaliśmy dla nich poczęstunek: pyszne pierogi, kiełbasę  i kaszankę z grilla, sałatkę jarzynową oraz ciasto i owoce.

Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za wspaniałą zabawę oraz wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że atmosfera bajkowego świata udzieliła się Wam i przywołała wspomnienia z dzieciństwa, bo przecież każdy z nas ma w sobie coś z dziecka.
« powrót
  • Zadaj pytanie
  • Kalendarium
  • Galeria zdjęć
  • E-kartki
  • Multimedia
  • Praca

Newsletter